Dzięki  Nam zapamiętacie
najważniejsze chwile Waszego życia.

Zaręczyny…. i co dalej?

Planujemy wesele – cz. 1

Zapewne doskonale pamiętasz ten dzień, w którym Twój wybranek padł do Twoich stóp i zapytał „Wyjdziesz za mnie?”, a Ty oczywiście bez chwili zawahania odpowiedziałaś „TAK!” – to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych chwil w Waszym życiu.

Kiedy euforia już minie, a emocje opadną, przyjdzie czas na podjęcie następnego kroku czyli organizacji Waszego ślubu i wesela. W takim momencie każdy zadaje sobie pytanie „od czego i kiedy zacząć przygotowania?” Odpowiedź jest prosta – im szybciej, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ organizacja ślubu i wesela to nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne zadanie. Lepiej wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych stresów i cieszyć się z upływających dni, które zbliżają Was do tego wielkiego wydarzenia w Waszym życiu.

Grunt to dobry plan

Zanim zaczniemy organizację przyjęcia weselnego, musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Po pierwsze, jaki charakter będzie miał Wasz ślub – czy będzie to tak zwany ślub konkordatowy (kościelny) czy cywilny (przed urzędnikiem w Urzędzie Stany Cywilnego). Jeżeli ta decyzja jest za Wami, to musicie się zastanowić nad tym, czy sami będziecie organizować przyjęcie weselne, czy może skorzystacie z pomocy profesjonalisty w tym zakresie, czyli wedding plannera. Wszystko oczywiście jest uzależnione od kilku czynników: 1) budżetu, jakim dysponujecie oraz od tego, w jakim stopniu chcecie się zaangażować w żmudny, ale niezwykłe emocjonujący i dający wiele radości oraz satysfakcji czas, jakim jest organizacja weselnego przedsięwzięcia.

Niezbędne formalności

Organizacja ślubu wiąże się także z koniecznością załatwienia wszelkich niezbędnych dokumentów. Wcześniej należy także ustalić dzień i godzinę, w której ma odbyć się uroczystość. O powyższym zadecyduje zapewne kilka czynników. Musicie przede wszystkim wiedzieć, że tak zwany sezon weselny trwa od kwietnia do października. W tym okresie zorganizowanie ślubu i wesela będzie wiązało się z wyższymi cenami. Warto również mieć na uwadze, że miesiące z literką R w nazwie są bardziej popularne pod względem terminu weselnego. Od lat faworytem przy organizacji imprezy weselnej pozostaje niezmiennie czerwiec i sierpień.

Poza sezonem weselnym, czyli w okresie jesienno-zimowym, można liczyć na spore rabaty sięgające nawet do 10-20%. Dotyczy to wszelkich aspektów przyjęcia – od wynajęcia sali weselnej, po wybór orkiestry czy didżeja, fotografa czy jubilera. Nie możecie również zapominać o osobach, które za pomocą kamery, aparatu bądź drona będą rejestrować Wasz ślub i wesele. Zawsze warto się trochę potargować 🙂

Budżet…..

Od tego sumie powinien zacząć się ten wpis ?. Określenie wysokości budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na organizację jednego z największych dni Waszego życia to kluczowa kwestia. Warto wszystko dokładnie policzyć i zaplanować, aby nie było niespodzianek. Zawsze należy przyjąć pewną rezerwę w Waszych finansach, ponieważ nie wszystko uda się zaplanować w 100%. Często pojawią się bowiem nieprzewidziane wydatki, które są na tyle istotne, że stanowią przysłowiową kropkę nad “i”. Bywałem na różnych weselach i tych skromnych i takich, których budżet sięgał prawie czterystu tysięcy złotych.

Wszystko jednak zależy tak naprawdę od tego, jaka kwota pieniędzy dysponujecie. Pamiętajcie, że nie warto rozpoczynać wspólnego życia od kredytu zaciągniętego na przyjęcie weselne w myśl zasady “zastaw się, a postaw się”.

Napisz do nas

6 + 15 =

Telefon

731841839

Email

kontakt@forwedding.pl